Trofeul Ardealul la Ciclocross

Duminica 18 oct 2009 ,am plecat de dimineata spre cluj la primul si cred ca singuru concurs de ciclocross din romania in afara de campionatele nationale care vor fi saptamna viitoare la poiana brasov...Vremea a fost frumoasa pt ciclocross traseul destul de dificil avand in vedere ca a fost facut mai mult pt mtb ,difera de traseele de ciclocross dar era practicabil si cu bicicleta de cyclo..asa ca per ansamblu a fost un bun antrenament inainte de campionatele nationale.
Am reusit sa termin primu cursa la open si am castigat de asemenea la categoria mea u23 ,unde am fost singurul cu bicleta de ciclocross:D, deci imi era greu sa pierd oricum:))...dar oricum am tras mai tare si pt un bun antrenament.